Sokullu Mehmet Paşa Aile Sağlığı Merkezi 5 aile hekimliği birimi ile hizmet vermeye başlamistir. Bugün yaklaşık 20.000 kişiye koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmeti vermektedir.

 Misyonumuz 

       Bölgemizde yasayan toplumun sagligini gelistirmeyi ve korumayi ön plana alarak saglikla ilgili risk ve sorunlari belirlemek, bu sorunlari gidermek için planlama yapmak ve bu planlari uygulamak.  Halkimizin Sagliginin korunmasi ve gelistirilmesine katkida bulunmak için T.C Saglik Bakanligi Halk Sagligi Kurumunun gelistirdigi saglik politikalarini ve etkinlikleri yürütmek. Çalistigi saglik ekibiyle uyum içinde, etkili iletisim, yönetim ve liderlik özellikleriyle toplum sagligina katki yapan bir kurum olmak. Koruyucu saglik hizmetlerini halkimiz için ulasilir ve bilinir kilmak.   Saglik çalisanlarinin halkimizin her an yaninda olacagini hissettirmek. Dengeli ve yeterli beslenme, hareketli yasam, sigara ve madde kullaniminin önlenmesi, temiz içme ve kullanma suyu, çevre sagligi, kanser, kronik hastaliklar ve bulasici hastaliklarin kontrolü ve önlenmesi, bagisiklama, cinsel saglik/üreme sagligi konularinda dünya standartlarinda hizmet vermek. Toplumun saglik konusunda bilinçlilik durumunun artirilmasina yönelik egitim ve tanitim çalismalarini yürütmek.

 
Vizyonumuz 

       Bilimi en güncel hali ile kullanan, saglik hizmeti alani ve sunani ile bir bütün olarak en üst düzeyde saglik çiktilarina ve memnuniyete sahip olan, örnek gösterilen bir kurum olup, ülkemizin halk sagligi çalismalarinda uluslar arasi düzeydeki prestijine katkida bulunan ideal bir aile hekimligi merkezi olmaktir.

Aile Sağlığı Çalışanlarımız
 
 
0607083 Dr.Fahriye Aydın Tekin
ASE Havane Özdemir
0607084 Dr.Tuncer Baş
ASE Melahat Usta
0607085 Uzm.Dr.Murat Çevik
ASE Emine Yalnız
0607086 Uzm.Dr.Vildan Taylan Tunç
ASE Kübra Yaşar Aksu
0607087 Dr.H.Bülent Başköylü
ASE Halide Çalışkan
 
Aile Sağlığı Çalışanlarımız
 
BUSEGÜL BOSTANCI
BEYZA HOLAT
HASİBE AYDIN
YÜKSEL AKGÜMÜŞ

Hizmetlerimiz 

  • Hasta muayenesi
  • Kan ve idrar tahlili
  • Gebe ve bebek izlemleri 
  • Aile planlaması
  • Bebek ve cocuk aşıları